Iron man - 1.díl - Raketa Jericho

31. července 2013 v 12:38 | Shirley Holmes |  Iron man
Zdravím, přináším vám 1.díl mé povídky Iron man. Počítejte s tím, že se povídka nerozjede hned. Tak prosím o trpělivost. Povídku jsem přidávala i na další dva jiné blogy, jeden je o hře Sims 2/3, další je tento robertdowneyjrczech, na kterém jsem byla pod přezdívkou Faelivrin. (Povídku jsem začala psát v roce 2011 v červenci, od té doby se můj styl psaní dost změnil.)
Přeji příjemné čtení :-)

,,Pepper! Tak, Pepper!" Zvolal Tony na svou asistentku, která mu ale stejně nevěnovala pozornost, protože měla důležitou práci. ,, Zatraceně, Pepper!" Rozzuřil se Tony a šel k ní a zařval. ,, Slečno Pottsova, tak slyšíte mě?!!"
,,Ano, slyším, ale vy prostě nechápete, že mám práci, pane Starku, že ano? A nemusíte tak řvát! Nemám ráda, když..." Tony ji ale přerušil. ,, Když, tak moc po vás řvu, já vím, Pepper, omlouvám se." A usmál se na ni a ona zase na něho. ,,Tak dobře, pane Starku, co jste vlastně po mě chtěl?" ,,Chci vědět kdy mám být na to letišti, protože dnes odlétám s Rhodneym do toho Afghanistanu, předvádět raketu Jericho." ,,Ach, ano.. málem bych zapomněla, no měl byste si pospíšit, to letadlo odlétá za hodinu." ,,Už za hodinu? Tak jo, musím si pohnout!" ,,Moment, Pepper, vy snad semnou na letiště pojedete ne?" ,,Ale jistě, Tony, já už připravená jsem a Oliver taky." ,,Tak fajn." Najednou se Tony zarazil, protože nechápal proč mu Pepper neodpověděla hned, když na ní zavolal, protože má práci vždycky..
,,Pepper, co jste vlastně měla tak důležitého na práci?"
,, Dělala jsem tu vaši prezentaci, kterou jste ještě nedodělal a musí tam být 20 stránek a já mám hotových teprve 9 a ta prezentace musí být hotová do pondělí a dnes je pátek!!!" Rozčílila se Pepper... ,,Ale, Pepper, já se na ni pak podívám až se vrátím, ano? Už si s tím nedělejte starosti." ,,Dobře, Tony, ale jak ji chcete stihnout udělat do pondělí, co? " ,,Hm..no.." Než to Tony stačil doříct, tak ho Pepper přerušila. ,,Na to jste nepomyslel, co? Jste opravdu nezodpovědný!!" ,,Nejste jediná, kdo si to myslí.." ,,Ano, to nejsem, Tony, ale proč jste ji neudělal už dříve?" Tony už toho začínal mít dost, skoro všichni si mysleli, že je k ničemu, že je jen ten génius, co vyrábí zbraně a že je děvkař a alkoholik a jakmile mu Pepper řekla, že je nezodpovědný, tak mu už bylo opravdu na nic. Avšak neřekla mu to jen Pepper, že je nezodpovědný, to mu už řeklo několik lidí, ale od Pepper to nečekal. Neodpovídal ji, jen stál a nic neříkal, bylo ticho asi pět vteřin a pak Pepper promluvila.. ,, Tony, stalo se něco?" ,,Vůbec nic, proč se ptáte, Pepper?" ,,Já jen, že jste se zatvářil, tak divně." ,,Ale ne, nic, Pepper, toho si nevšímejte." ,,Dobře, Tony, měli bychom už jít." Upozornila ho Pepper. ,,Ano, Pepper, máte pravdu, tak jdem!"

NA LETIŠTI

Tony, Pepper a Oliver dorazili v limuzíně na letiště, kde už na Tonyho čekal Rhody a netvářil se moc spokojeně.
,,Rhodney, už jsem tady, tak můžeme letět ne? A proč se tváříš tak, jako, že naštvaně, co?"
,,Hele, Tony, víš co? Radši nech těch keců a nastup do letadla, máme zpoždění!" Řekl Rhody naštvaně. ,, Pepper, tak se tu mějte dobře!" ,, Jo, Tony vy taky a dávejte na sebe pozor, ano, Tony?" ,,Ale jistě, Pepper, tak se mějte!" ,,Vy taky, pane Starku!" ,, Jo, Jarvisi ty taky, malém bych na tebe zapomněl!" Řekl Tony Jarvisovi (počítači) a pak se už jen usmál na Pepper a ona zase na něj a pak už nastoupil s Rhodneym do letadla. V letadle se Tony s Rhodneym usadili.
Chvíli bylo ticho, ale pak to ticho Tony přerušil.
,, Hele, co ti je ty ptakopysku?" ,,Tony, víš co? Nech těch vtipů a neříkej mi ptakopysku!" Vyprskl Rhody a byl dál naštvaný. ,, Tak, co ti je ty pštrose? Proč jsi pořád naštvaný? Tak fajn, přijel jsem na to letiště trochu později, ale zase se tolik nestalo ne?" ,, Tony, štveš mě s tou tvojí nezodpovědností! A proč jsi mi řekl pštrose?" Achjo, už zase.. Už zase je to tady s tou nezodpovědností. No nic... Pomyslel si Tony.
,, No, řekl jsem ti pštrose, protože ptakopysk se ti nelíbil." Řekl Tony a zasmál se. Rhodneymu to moc vtipné nepřišlo, protože neměl rád, že pořád na ty předváděčky zbraní chodí vždycky pozdě a pořád se musí omlouvat. Rhodney odvrátil svůj pohled od Tonyho a díval se ven z okna. ,, Tony, víš mě se nelíbí ani pštros, ani ptakopysk, byl bych radši kdybys mi říkal normálně." ,,Fajn a co tam vidíš v tom okně, Rhodney? Já jsem totiž tady." ,,Jo, ale nebaví mě, to že pořád jezdíme na ty předváděčky, kvůli tobě pozdě, protože ty máš vždycky čas!" ,,Tak jo, ale byl bych radši, Rhodney, kdyby ses na mě přestal tak zlobit, šlo by to?" ,,No, tak jo." ,,Bezva!!!" Zařval Tony radostí. ,,Fajn, Tony, ale nemusíš tak řvát." ,,Jo jasně, Rhodney."

O NĚKOLIK HODIN POZDĚJI

Letadlo už přistálo Tony s Rhodneym vystoupili z letadla, omluvili se za zpoždění a chystali se nastoupit do vojenských vozidel.
,, Tony, promiň, ale nebude ti vadit, že pojedeš jiným vozidlem, než já?"
,, Ne, Rhodney, to vůbec ne.."
A pak nasedli tedy do vozidel.

O CHVÍLI POZDĚJI VE VOJENSKÉM VOZIDLE..

,, Hele, vojáci, tak řekněte něco ne? Hej ty , Freddy, proč něco neřeknete?" Zeptal se Tony vojáka, který seděl hned před ním. A voják mu hned odpověděl..
,,A co byste chtěl slyšet, pane Starku?" ,,Já ani nevím, to je jedno, mluvte o čemkoli chcete, nebo se mě ptejte na co chcete." Tony se najednou podíval na vojáka, který seděl vedle něj a nějak se mu nezdál..
,,Freddy, jak se jmenuje ten, co sedí vedle mě?" ,,To je Jimmy."
,,Aha, Jimmy, co ti je? Tváříš se jako bys měl ze mě strach, ale mě se bát nemusíš a co blbneš s tou rukou?"Zeptal se ho Tony a usmál se.
,,Nemohl bych se vámi vyfotit, pane Starku?"
,,Jasně, to není vůbec problém, hej Freddy, vyfoť nás prosím, na tady máš můj mobil."
,,Jo jistě, tak úsměv!" Řekl Freddy a tak je vyfotil.
,, Doufám, že to nedáš na Facebook!"
,, A proč?"
,,To byl vtip, klidně si to tam dej." Zasmál se Tony.
Najednou se ozvala nějaká rána. A Tony se zeptal trochu vystrašeně.
,, Co to sakra je?"
,,Dohajzlu, máme kontakt, Jimmy zůstaň tady s panem Starkem a nikam nechoďte!"
,, Jo jasně, Freddy."
Jimmymu se nechtělo, ale sedět v autě a tak vylezl ven.
,, Hej, Jimmy, kam si myslíš, že jako jdeš? Máš tady zůstat semnou!"
,,Zůstaňte tady, pane Starku!"
,,Jimmy, vrať se!!" Řval na něj Tony, celý vyděšený, ale Jimmy ho stejně neposlechl a pak ho zastřelili.
Tony zůstal v autě sám a tak vylezl ven a schoval se za nějaký velký kámen. Potom se u něj objevil Rhodney.
,,Rhodney, co se to tady sakra děje? A kdo na nás útočí?" Zeptal se Tony, který už měl fakt nervy někde a měl celkem strach.
,,No, Tony, ti co na nás útočí, tak to jsou teroristi, kteří si říkají 10 prstenů."
,,Aha a co budem dělat teď, všechny vojáky sejmuli!"
,,Tony, klid, nejsi sám, kdo má strach!" Snažil se ho Rhody uklidnit.
,,Jo, jasně!"
Najednou se Rhody zatvářil nějak divně, tak se ho Tony zeptal..
,,Rhodney, co je?"
,,Doháje, nechal jsem v autě ty jedny papíry, musím se pro ně vrátit, zůstaň tady, Tony."
,,Rhodney, prosím vrať se! Nechci přijít o svého nej. přítele! Řekl vyděšený Tony, ale Rhody už byl pryč.
O pár min. později se Rhodney vrací s papíry v ruce a kousek od Tonyho spadne výbušnina. Tony se na ní podívá a je na ní napsáno: Stark Indoustries.
,,To není dobré!" Řekne Tony a odskočí dál a výbušnina vybouchne. Odskočení mu ale nebylo moc platné, ale to Tony dobře věděl.
Rhodney se lekl a běžel okamžitě k Tonymu.
,,Tony!! Jsi v pohodě? Prober se prosím!" Řval Rhodney na Tonyho, který byl zraněný a byl v bezvědomí.
Najednou se objevil nějaký chlap a Rhodneymu se představil a řekl, že by mohl Tonymu pomoct, protože je taky tak trochu machr na zbraně, ale ne vůbec takový jako Tony. Rhody ho teda poslechl a nechal ho, aby Tonymu pomohl.

O HODINU POZDĚJI..

,,Rhoddney, ccco..." Řekl Tony koktavě...
,,To nic, Tony, už je to dobré, tady ti pán jménem Yincen zachránil život, budeš v pohodě!"
Tony se pak zvedl a sednul si.
,,Rád vás poznávám, Yincene, a moc vám děkuji!"
,,Já vás taky, pane Starku a to děkování není třeba.."
,,Kde to jsme?"
,,No, pane Starku, jsme v nějakých jeskyních a vězní nás tady těch 10 prstenů."
,,Vážně? A co vlastně po mě chtějí?"
,, Chtějí, abyste jim postavil raketu Jericho, kterou jste měl dnes zde předvádět."
Najednou někdo zabušil na dveře.
,,Rychle oba dva si stoupněte! Pane Rhodney, pomozte panu Starkovi vstát a pak dejte ruce nahoru!"
,, Takže, pane Starku, rád vás poznávám a chci po vás jediné, abyste mi vyrobil raketu Jericho a já vás pak všechny tři propustím, platí?" Řekl velitel 10 prstenů a čekal na odpověď.
,,Odmítám!" Tony to odmítnul, protože mu to prostě nevěřil, že je potom propustí. A tak Tonyho vzali a strčili mu hlavu pod vodu. V tu chvíli, co mu drželi hlavu pod vodou a Tony si myslel, že už je snad po něm, tak Tony uslyšel hlas své asistentky Pepper ve své hlavě, který zařval: ,,Tony!!!" A Tony vrazil do těch vojáků, co ho drželi a vynořil se.
Potom teda přijal to, co mu řekl ten velitel 10 prstenů a dali se do práce.
,,Yincene, co to mám vlastně na sobě?"
,,Pane Starku, to je elektromagnet, zadržuje ty střepiny z té výbušniny, aby vám nevnikli do srdce."
,,Aha. No, myslím, že mám nápad!!"
Vykřikl Tony a začal něco čmárat na papír.
,,Tony, prosím tě neřvi tak a co jsi dostal za nápad?" Zeptal se ho Rhodney a byl opravdu zvědavý.
,, Uvidíš! Ale nejprve si ten elektromagnet vyměním za něco lepšího. Víš jak mám doma ten velký obloukový reaktor, co mi pohání celou fabriku?"
,,Jo, Tony, vím, ale jak to chceš udělat?"
,,No jednoduše ho zmenším, ale potřebuju paladium, Yincene, začněte ty krámy šrotu, co nám dali rozebírat."
,,Ano jistě, pane Starku!"
Potom si Tony teda vyrobil ten obloukový reaktor ve zmenšeném provedení a vyměnil ho za ten elektromagnet.
A pak o něco později ukázal to, co načmáral na ten papír. A Yincen se zeptal...
,,Pane Starku, co to je?"
,,Jo to by mě taky zajímalo" Řekl hned potom Rhodney.
,, Naše jízdenka na cestu pryč! Ale nejprve potřebujeme plán!" Řekl Tony a na tom papíru byl oblek (tedy oblek Iron man, ale zatím jen ze šrotu)
,,Jo, Tony, to je fakt!"

Tak snad se vám to líbilo..
Mějte se hezky,
Shirley Holmes
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama